Het zigeunermeisje Preciosa windt elke man om haar vinger. Een edelman is zelfs bereid huis en haard voor haar op te geven, maar Preciosa blijkt zelf van adel. En dus…. leefden ze nog lang en gelukkig. Carl Maria von Weber componeerde rond 1820 opwindende muziek bij dit hartverscheurende toneelstuk. In de vrolijke ouverture hoor je het Spaanse temperament van Preciosa.

De Orkestvereniging Amersfoort speelt verder de Symfonie nr. 104 ‘London’ van Joseph Haydn, een bewerking van Beethovens ‘Kreutzersonate’ voor blazers en het Concert voor fluit, hobo en strijkers van Antonio Salieri. Solisten zijn orkestleden Yvonne Jansen-Dias Carrasqueira (fluit) en Mariska van Geel (hobo).

Datum, locatie en tijd
Datum: Zaterdag 17 februari
Locatie: Xaveriuskerk (’t Zand 29 te Amersfoort)
Tijd: 20:00uur (zaal open vanaf 19:30uur)